ціна на часник в 2020 році

Ціна на часник в 2020 році

Якою буде ціна на часник в 2020 році? Якою вона буде при зборі урожаю? — це запитання на яке відповіді нема, але ми можемо проаналізувати факти та скласти невелике прогнозування.
Знання ціни є важливим як для фермерів, що займаються вирощування часнику так і для споживачів цього ароматного овоча. Для фермера це можливість завчасно визначити всі витрати та доходи, запланувати бюджет свого господарства. Для споживача завчасно знайти найвигіднішого постачальника. Налагодити постачання товарного часника чи насіння.
Аналізуючи середньомісячну ціну на часник в минулих роках можна помітити значну тенденцію спаду з 2017 року зі стабілізацією в 2019 році на рівні 30-35 грн/кг.
— Чому так відбулось і яка причина?

— Їх кілька:
після хорошої ціни сезону 2016-17 багато дрібних господарств захотіли вирощувати часник. Нарощування посівних площ часника це однозначно добре, однак враховуючи менталітет ми розуміємо, а як наслідок і бачимо це було не тому, — що хтось зайнявся вирощуванням часнику! «- це були гарячі голови та бажання заробітку».
Наслідок — однорічне збільшення посівів сформувало багато пропозиції на ринках. У великій кількості часник скуповують перекупники або заготівельники, що мають спеціалізовані складські приміщення, невеликі фермери поспіхом здавали продукцію поступаючись у ціні, що каскадом і спровокувало її зниження.

Друга причина падіння вартості часника було загальне зниження по світовому ринку та імпорт часника з Китаю, інших країн. В той час часник імпортувався з тією ж метою: на стрибку ціни заробити. Так величезна кількість дешево імпортованого часника остаточно закріпила занижені ціни до минулого 2018-19 сезону. Це короткий історично-аналітичний екскурс.

Ріст ціни на часник в 2020 році. Або чому можливий ріст ціни часнику в 2020 році?

І так, що нас часниководів чекає в цьому році? Нинішнє збільшення середньомісячної ціни до 80 грн/кг це чергова передвесняна лихоманка котра з настанням потепління пройде? — Чи буде цьогоріч подарунок у вигляді хорошого сезону?
Далі розберемось із фактами:
1. Нинішнє зростання середньомісячної ціни до 82 грн/кг є найвищим за три роки. Для прикладу в лютому 2019 цей показник становив 56 грн/кг., що менше на 26 грн.

ціна на часник в 2020 році

Графік 1. Динаміка середньомісячних цін на часник

Аналізуючи показники цінових коливань графік 1 та продовживши його застосовуючи логіку росту у порівнянні з минулими періодами отримуємо таку картину — графік 2.

ціна на часник в 2020 році

Графік 2. Прогноз ціни на часник 2020 рік

2. Другим чинником в результаті котрого ціна на часник в 2020 році може зрости, являється спалах епідемії коронавірусу в Китаї.
— Ви запитаєте: — як коронавірус в Китаї вплине на ціну часника в Україні? Все просто до нашої країни імпортується значна кількість овоча в тому числі і вирощеного в Китаї. Через епідеміологічну ситуацію постачання можуть знизитись, або і зовсім припинитись. Альтернативні по дешевизні часник з Узбекистану, Іранський часник, Єгипетський часник, що потрапляє до нас на ринок теж може зменшитись так  як зачасту це є тільки переупаковка того ж китайського продукту.

3. Третій чинник. Аномально тепла зима з невеликим сніговим покривом. Цього сезону зима прийшла тільки під новий рік, це дало часнику довший час на вкорінення як наслідок поспішне проростання. В деяких регіонах часник сформував 3-4 лист, що некритично  але вплине на розмір кінцевого урожаю. Та на загальний розмір маси, що вийде на ринок.

Насправді ціноутворюючих факторів куди більше за три. Однак вони в цьому році можуть стати вирішальним. Пройде час дізнаємось напевне))

Цей допис є власною оцінкою ситуації та не претендує на роль експертної. Дослухатись чи ні — це Ваше рішення!

Часникова Ферма
www.chesnok.co.ua
21.02.2020

4.7 3 голоса
Рейтинг статьи
Posted in Без рубрики.
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии