Коли збирати урожай часнику?

Коли збирати урожай часнику?

Ріст часнику на фінішній прямій, до збору урожаю залишилось вже зовсім небагато часу. Виникає запитання: – Коли часник дозріває? – Коли збирати урожай часнику?

В статтях та літературі можна знайти інформацію про збір часнику на початку липня, вкінці липня, хтось пише що в середині червня, а хтось, що на «Петра та Павла». В деякій мірі автори будуть праві – але слід розуміти їх твердження будуть стосуватись їх місцевості та сорту часнику, що вони обрали для себе.

Кожен сорт часнику має свій період росту та термін дозрівання. Також один і той самий сорт в північних та південних областях дозріває в різний час. Відповідно приступати до збору ми будемо неодночасно.

Чому потрібно вчасно зібрати урожай часнику?
Від того коли ви зберете свій часник залежить його якість і тривалість терміну зберігання. Якщо зібрати урожай невчасно, отримаємо значне погіршення якості, а саме:
– Луски які покривають цибулини розтріскаються і таким чином часник швидко псується.
Суттєво знижується загальна лежкість.
– Цибулини розпадаються на зубці.
– Перестиглий часник складніше викопувати, більші трудовитрати, повторно проростає.

Найбільш сприятливі дні для збору часнику це сухі теплі дні. У дощову погоду не рекомендується проводити збір. Роботи розпочинають у першій половині дня, це дає змогу часнику протягом другої половини трохи просохнути. Ультрафіолетове випромінювання у ясну погоду знищує на коренеплоді більшість ґрунтових мікроорганізмів. Однак пам’ятаємо, довго тримати часник під прямим сонячним світлом не слід. Збір часнику вчасно дає велику надію, що урожай Ви зможете зберігати довго. Саме тому важливо стежити за своїми посадками часнику, щоб вчасно помітити ознаки дозрівання та приступити до збору урожаю.

Ознаки зрілого урожаю (для озимих стрілкуючих сортів).

Стан стебла та стан суцвіття стрілки часника – це і є наші індикатори зрілого урожаю.
Стрілка (суцвіття). Обриваючи стрілку зазвичай кілька залишається, і якщо за нею поспостерігати на протязі місяця то ми помітимо як вона спочатку закручується в спіраль, далі випрямляється. При цьому на її кінці починає рости суцвіття  з бульбочками (воздушкою) покрите оболонкою. Як тільки Ви помітили розтріскування оболонки на суцвітті – це і є сигналом до початку збору часнику. Твердостеблеві сорти навіть після розтріскування оболонки на суцвітті можуть зберігати потужний зелений листовий апарат, не слід чекати його жовтіння, кращим варіантом буде збір та дозарювання зі стеблом.
Стан стебла. Сорти з м’яким стеблом (вузьке листя та виражений темно зелений колір “Синій Зимовий”) мають свою особливість. При дозріванні в них гнеться стебло нижче 2-4 листа (рахуємо з гори), при цьому оболонка на суцвітті просигналізує днів за 4-5.
– Це дві основні ознаки, котрі дають нам відповідь на запитання “коли збирати урожай часнику?”.

Збір урожаю це заключний етап у вирощуванні часнику – це винагорода за Ваші старання. Але це перший та основоположний етап у процесі зберігання часнику, тому спостерігаємо та стараємось зловити якомога кращий момент для початку робіт.

© 2020 Часникова Ферма
chesnok.co.ua

Фото в Instagram

5 2 голосів
Рейтинг статті
Posted in Вирощування Часника, Уборка Часника.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі