Урожайність часника Часник Любаша експеримент 2021

Урожайність часника. Часник Любаша 2021

Про урожайність часника. Часник Любаша експеремент 2021.

Чи не найчастіші запитання які я отримую при замовленнях: – А який сорт найкращий і най урожайний? – А скільки збирається кілограм з сотки, -100, 200, 250 кілограм? І, що мені відповісти!? – Немає якогось одного сорту який краще за всі інші, кожен має свої переваги та нюанси у вирощуванні, вимоги по догляду. Грунт у котрий ми садимо часник також різний, різна насиченість мікро та макро елементами. Ще важливіше здоров’я грунту: спори хвороботворних грибків, личинки шкідників, здатність утримувати вологу. І все це і впливатиме на урожайність підвищуватиме чи знизить її. Далі про урожайність часника та Любаша експеремент 2021.

У цій статті сорт часнику Любаша обраний для прикладу, плюс в минулому році три голівки було висаджено окремо на основному полі. Тобто умови вирощування були як для всіх інших сортів із контрольованою кількістю посадкового матеріалу (три голівки маса 78-80 гр. розмір в діаметрі, 5,8_6,2 см). Використані всі зубці крупні дрібні та пласкі 20 шт. Вага разом – 237 гр. (голівками).

І результат на 12 листопада вага всього сухого 1,1 кг – 17 шт. нормальних одинарних голівок та 2 шт. подвійні, ще одна подвійна невелика на 40 гр. зіпсувалась.
Ітого: 1,05 кг готового до повторної посадки часника, 19 шт. голівок разом. Часник вирощувався без поливу, літо помірне з достатньою кількістю вологи. Використання добрив та засобів захисту половина від норми за сезон. Я виглядав на фото нижче.

Що ми отримали:

(В.Н.) Вага витраченого насіння             – 237 гр.

(В.У.) Вага урожаю                                      – 1060 гр.
——————————————————-
Ділимо В.У. на В.Н. отримуємо число у скільки разів урожай більше витраченого насіння. По суті це і є урожайність, назвемо його Коефіцієнт урожайності часника (К.уч.).

В.У. : В.Н = К.уч.
1060 гр. : 237 гр. = 4.47 (округлимо до 4.5)

Отже, урожайність часника Любаша за стандартного догляду з помірним використанням добрив буде у 4,5 рази більше ваги витраченого насіння.
Посадили    1 кг зібрали 4,5 кг
10 кг зібрали 45 кг
100 кг зібрали 450 кг
і т. д.

Хочу пояснити, оцінювати врожайність з сотки чи гектара незовсім вірно. В кожного з нас різна ширина міжрядь, різні відступи між зубцями чи однозубками. Різна кількість насіння котре вміщається в одну сотку.  В когось витрата 45 кг., технологія дозволяє  і він збирає 200 кг урожаю з сотки. В іншого 20 кг., та збирається 90 кг. з сотки. Значний вплив на обєм урожаю має погода, ґрунт, якість обробітку, шкідники, вчасність посадки, передпосівна підготовка насіння та ґрунту, спосіб посадки (ручний чи механічний) і т. д. і т. д. Однак коефіцієнт урожайності зберігається це дозволяє його використовувати як достовірний показник.

Ось приклад – ви хочете зайнятись часниководством і потрібна точна урожайність для вашої місцевості. Берете 1 кг часника сорту що вас цікавить, садите обробляєте так само як плануєте обробляти майбутні великі площі. Далі збираєте урожай зважуєте після збору і знову вкінці вересня. Так дізнаємось урожайність свіжого часника, урожайність сухого та втрати при усиханні. Тестуєте кілька сортів, знаходите котрий найкраще підходить. А далі вперед до праці))).

05.12.2020. Всім дякую за увагу, надіюсь інформація буде корисною.

© 2020 Часникова Ферма
chesnok.co.ua
Фото в Instagram
Відео в YouTube

Урожайність часника Часник Любаша експеримент 2021

5 3 голосів
Рейтинг статті
Posted in Без рубрики.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі