Вирощування часника 2021

Вирощування часника 2021

Вирощування часника 2021. Битва за кожен грам.

Вирощування часника у сільському господарстві це важкий трудозатратний процес.
Успішне вирощування часника це складний, продуманий та вдвічі трудозатратніший процес.

Попереднє планування,
складання графіків робіт,
системний контроль ділянки та стану рослин,  
робота на випередження,
розуміння сортів їх відмінностей,
бачення факторів впливу на покращення росту та виключення чи мінімізація негативних чинників.

Все вище перелічене є складовими успішного часниководства. Думаю всі це розуміють однак одиниці реально використовують у своїй роботі. Старі підходи за принципом: «посадив-зібрав, він і так виросте» сьогодні «непрацюють». Крім складової ефективного вирощування часника 2021 є і друга сторона створення ефективного продукту. Тобто часник як кінцевий продукт, та орієнтування цього продукту на кінцевого споживача.

Битва за кожен грам.

Важливим показником на котрий потрібно орієнтуватись є середня вага голівки часника по всьому нашому урожаю. Ми знаємо що часник вирощений на завчасно гарно обробленій землі з використанням органічних та мінеральних добрив росте краще. Так? – Так!
Культивація від бур’янів та розпушування грунту, підтримка чистоти поля до кінця формування голівок, впливає їх розмір? – Так впливає!
Вчасна посадка кожного сорту дають додаткові грами на кожній рослині. Вчасний збір урожаю зберігає голівки часника гарними без розтріскуваннь, втрати ваги та псування.
Відмова від використання гербіцидів. Хороший часник і гербіциди не мають нічого спільного.
Ще є стрілкування, оптимальні терміни внесення добрив, полив за потреби, захист рослин від шкідників, передпосівна підготовка насіння. І це не все, є ще маса дрібних факторів що добавляють один, два грами на кожній одиниці.

От уявіть собі. Ви висадили 120 тис. зубців це біля одного га по площі плюс мінус. Нічого не робили тільки разова механічна культивація бур’янів і гербіциди щоб поле більш менш «незаросло». Що в такому випадку можна очікувати? 35, 40 грам середньої ваги? А це 4800 кг. при умові вчасної уборки та здоров’я урожаю.
Питання: – Чому б не попрацювати наполегливіше та отримати 60, 65 грам середньої ваги? Це вже 7800 кг. Можна ненабагато але ще більше, плюс 2 чи 5 грам і це теж гарний результат.

Ось такі роздуми, і практика доказує. Так.
Часник на кожному своєму етапі росту потребує якоїсь роботи. Вчасно виконана приносить плюс.

Отож висновок, потрібен «Чек Лист вирощування часника» де будуть строго прописані пункти з термінами їх виконання. Що дасть нам «Чек Лист вирощування часника»? – Це зрозумілі, чітко структуровані в порядку виконання дії досягнення мети, а мета це гарний урожай часника.
Нетреба думати що робити: подивився в «Чек Лист» звірився з календарем – виконав. І так від посадки до збору урожаю.
Гарний урожай Вам забезпечений!

© 2021 Часникова Ферма
chesnok.co.ua
Фото в Instagram
Відео в YouTube

5 2 голосів
Рейтинг статті
Posted in Без рубрики.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі