Часник як бізнес 2021

Часник як бізнес 2021

Часник як бізнес 2021 або як справа для душі

Вирощування часнику або часниковий бізнес як було гарячою темою для роздумів, такою є зараз і буде в майбутньому. Що ж це таке? Що це за загадковий агробізнес?
Тема часнику популярна серед власників присадибних ділянок і її актуальність тільки зростає. А чому тут дивуватись? – Дивлячись на полиці магазину, ціна часника в одних 60 грн за 300 грам в сіточці в інших 80 грн за кілограм. Тут хочеш не хочеш задумуєшся, а може посадити замість гектара сої, гектар часнику. А ще література в інтернеті, пропаганда кооперативів кричить – все просто. Урожайність 15 тон за гектара, посадив трішки попрацював, то ж тільки один гектар. Влітку зібрав і на осінь вже рахуємо прибуток. А з 15 тон по 60-80 гривень за кілограм це ж майже один мільйон гривень. І статті з інтернету говорять про мільйон з одного гектара часнику. Все часник як бізнес 2021 треба братись і садити.

– Що ті хто вже займається часником згадали свої думки на початку? Або хто тільки хоче почати вирощувати часник – впізнаєте себе?

Давайте далі розглянемо, що потрібно для успішного вирощування часника.

Так часник це вигідно фінансово, це можливість побудувати власну справу, повністю забезпечити себе та свою сім’ю. Якщо ви обрали цю справу на першому місці має бути не мета отримати прибуток, а бажання працювати на землі, своїми руками, тяга до рослин, їх розуміння. Такий підхід з часом дасть досвід, він у свою чергу гарантує Вам урожай. Гарний часник завжди знайде Вам клієнта. Задоволений клієнт дасть вам прибуток і більше, так ви отримаєте рекомендації.

Ви вже вмотивовані і хочете вирощувати часник – далі практика.

Для початку нам потрібне насіння, як його отримати? Два варіанти: довгий але дешевий, дорогий але швидкий. Перше – для одного га потрібно 1000-1500 кг часнику в голівках. Що ми робимо? Купуємо 250 – 350 кг насіння садимо і в наступному році отримуємо необхідну кількість, плюс стартовий досвід. Другий спосіб це одразу придбати потрібний для гектара об’єм. Мінус цього підходу в ціні – вартість хорошого до посадки часника це 70-90 грн за кілограм, наслідок значні інвестиції. Ми колись починали з самостійного розмноження, «Грибовський Ювілейний» розмножували з 4 кг ще з 15 року. Тут потрібно терпіння.

Схема посадки. В один га площі можна вмістити 1500 кг насіння, навіть більше при загущених схемах та придатних сортах. А можна тільки 800 кг. І тут у Вас думка: – це ж класно, насіння дороге то можна суттєво зекономити. Ні економії не буде, отримаєте збиток в урожайності. Схема посадки це ширина міжрядь та інтервал між зубцями в рядах. Оптимальне міжряддя 30 см., інтервал 8-10 см. Ряди можуть бути ширше так легше буде проводити обробіток ґрунту, але і пам’ятайте, що кількість висаджених рослин буде меншою.

І це тільки два пункти від яких напряму буде залежати чи Ваш часниковий бізнес стане прибутковим. А є ще:
– терміни посадки
– зима зі своїми примхами, котра може «з’їсти» до 20% урожайності або навпаки посприяти.
– просапка міжрядь та розпушування ґрунту. Часнику важлива відсутність бур’янів. Про гербіциди і мови немає. На площах до 2 га. використовувати гербіциди безглуздо мало того що знижується вага урожаю, погіршується лежкість.
– погода весною та влітку.
– вчасне стрілкування, вчасний початок збору урожаю.

Перелічивши це виникає запитання, які ж витрати? Найбільша витрата – час. Обробіток одного гектара вручну забере ввесь час, кожного дня весною, літом та осінню. Та буде потребувати 2-3х людей. Оплата праці залежить від вашого регіону проживання.

Урожай та ціна. Часник як бізнес 2021.

Після завершення збору та закінчення робіт по вирощуванню ми переключаємось на зберігання та підготовку часнику до продажу. Це і є нашою винагородою за рік старання. Ми виростили гарний часник, в нас є замовлення. Економіка проста – реальна врожайність при вказаній вище оптимальній схемі з гарним обробітком дадуть 4500-6000 кг., ціна на рівні 50 грн. за кг. Можете продати дорожче – буде більший прибуток. Існує ризик меншої ціни, тоді все зводиться до окупності. В часниковому бізнесі слід усвідомити – це справа не на один чи два роки. З кожним наступним роком у вас буде збільшуватись урожайність, за рахунок досвіду її можна довести і до 8-9 тон, досвід це ріст якості, а якість – більше клієнтів та вища ціна.

Часник культура яка любить ручну працю. Немає нічого неможливого, Вам подобається ця культура, Ви хочете з нею працювати,  Ви зможете побудувати часниковий бізнес. І відповідь на запитання: Один млн. з гектара часнику я отримаю? – НІ. Коли Ваш досвід зможе дати Вам 12 тон. урожаю з га. тоді це стане можливим.

© 2021 Часникова Ферма
chesnok.co.ua
Фото в Instagram
+38 096 96 42 332

Збут часника. Канал продаж часника. Готова система реалізації часника. Часниковий бізнес.

5 2 голосів
Рейтинг статті
Posted in Без рубрики.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі