Купити часник на посадку Москаль Часникова Ферма 0969642332

Часник “Москаль”

Озимий. Стрілкуючий.
походження: Україна
вегетаційний період: 100-115 днів
колір:  за посушливого літа — білий з ледь помітними фіолетовими прожилками, у роки з достатньою вологою — фіолетово смугастий
вага:  40-80 грам у сухому стані.
практична урожайність:
стандарт 1 до 3,8± / інтенсив 1 до 4,5±
приклад як рахувалась урожайність

Характерна особливість цього сорту часника — чотири зубки в основній масі урожаю (до 80%) та високе стебло до 1,2 метра

замовити

назад до Каталогу


Часник складова української кухні – пекучий, ароматний часник складова хорошої української кухні.
– де він береться? де його знайти ?
– часник потрібно вирощувати!  – і з приходом осені постає питання який сорт обрати ? Який часник купити на посадку ?

***
«Москаль»  – різновид українського часника. Всі головки типової форми. Вага 40-80 г, зубчики  мають масу по 15-20 р. М’якоть біла, соковита, дуже гостра, універсального застосування. Термін зберігання – 6-8 місяців.
див. Відео. В основній масі урожаю чотиризубкові головки ( приблизно 80%)

Про часник

Москаль – це народна назва, різновид, що пройшов десятиліття репродуктивних циклів. По сьогодні він зберігає свої властивості та ознаки. Непоступається іменитим сортам таких як — Дюшес, Любаша та інші. Для порівняння зубчик Москаля у головці фракції 4_5 буде рівний зубчику Дюшеса чи Любаші. Де головка має розмір 6_7 (це великі головки часника).

В практичному використанні для господинь що важливо? – Аби зубки були великі, щоб був ароматний гострий часниковий запах. Щоб часник лежав довше. Для «огородніх» цілей (посадки) добре ріс та дав такий самий урожай. – Він це може!

Посадка, «відбір» та вибір посівного матеріалу

Часник сорт Москаль – класичний представник озимих. В якості розмноження можемо використовувати зібране насіння зі стрілок – повітряні бульбочки «воздушку». Або використовувати зубчики з головок.
— використовувати для посадки бульбочки по часу неефективно. У Москаля воздушка дуже дрібна, отримання повноцінної однозубки займає 2 роки, як наслідок повноцінна велика головка виросте на третє літо. – Але так ви отримаєте повністю оздоровлений\відновлений по всіх «канонах часниководства» урожай.
— використовувати для посадки зубки вигідніше і краще.  — Висадивши восени, готовий гарний урожай ми отримаємо вже наступного літа, при умові правильного відбору посівного матеріалу.

Правильний відбір посівного матеріалу – це кілька правил.

Відбираємо тільки чотири зубкові головки: так ми контролюємо відсоток аномальних п’яти- шести зубкових на низькому рівні (15-20% від урожаю).
Фракція 4_5 (діаметр головки часника в см) оптимальна для посадки: менше не годиться, більше малоефективно – урожай трішки виросте в об’ємі але і витрати посівного матеріалу в кг теж.
Витримуємо відступи між зубками та між рядками: за домашньої посадки все робиться на око – однак потрібно витримати між зубками біля 8-10 см, міжряддя 35-40 см. Запитаєте: — Чому такі широкі рядки?? – у Москаля дуже високе стебло і тому щоб не ламати листя під час другої і третьої сапки, краще хай будуть в межах 35-40, ну мінімум 30.

Додаємо ще загальні правила часниководства – відбір здорових зубків чи однозубок, розрихлена ділянка, в класичному випадку дотримуємось сівозміни чи вносимо обрані нами добрива.
Визначаємо оптимальний час посадки – це друга половина жовтня (середня смуга), відповідно зміщуємось на 1_1.5 тиждня раніше для півночі, пізніше для півдня. Пам’ятаємо, орієнтиром для вибору точного часу посадки є зміни в погоді та прогнози – часнику потрібно два тиждні до настання морозів щоб вкоренитись та успішно перезимувати.

— Підготувавшись беремо сапку (чи інше ваше приладдя) і прямуємо на земельну ділянку проводити посадку. Далі зима та довге очікування весни.

Купити часник на посадку Москаль Часникова Ферма 0969642332

Березень кінець, або початок квітня – сніг зійшов, ввесь часничок показався — приступаємо до робіт. Список завдань як і з іншими сортами часника розпушуємо землю. Не допускаємо заростання бур’янами, обриваємо стрілку.

Дозрівання часник сорт Москаль

Погода нам сприяла дощики йшли, вологи вистачало – збір урожаю по Москалю плануємо на кінець червня 29_30.  Північні області на 5-8 днів пізніше, південні відповідно раніше. Нюанс – клімат по території Україні трішки відрізняється також дивіться на стан стебла, листя. Надто зелене – чекаємо. Пожовтіле до середини – приступаємо до уборки. Якщо невпевнені можете запитати мене, що знаю підкажу.
Зібраний часник одразу не обрубуйте (стебло, корінці). Поки на ділянці викопуєте хай підсохне, занесіть у сухе провітрюване місце на кілька днів. Далі видаляємо стебло, корінці, очищуємо від бруду і на сушку.

Підсумок

Обираючи та вирішивши купити часник на посадку, пам’ятайте:
— Москаль краще брати головками фракцію 4_5
Коротко характеризуючи це Ароматний, Пекучий, Стійкий, Лежкий різновид.

 

текст: Часникова Ферма
chesnok.co.ua
01.05.2019

———

Posted in .