різновид сорту, отриманий на основі цибулі виноградної (Allium ampeloprasum var. Ampeloprasum)
Озимий. Стрілкуючий (стрілка формує суцвіття без бульбочок).
походження: селекція на основі виноградної цибулі (по іншому “Цибуля порей” або Allium ampeloprasum)
вегетаційний період: 110-120 днів, в залежності від регіону вирощування
колір: білий, біло-кремовий.
вага: 120 до 400 грам.
урожайність: до 3 кг на 1 кв. м. /до 300 кг. з сотки.
замовити
назад до Каталогу
Що таке Рокамболь? Де замовити часник Рокамболь ?
варіанти замовлення Рокамболя:
| “детка (насіння)” | лущена детка | однозубка | головки часника |
Сьогодні вирощують два різних за видовим походженням форми Рокамболя:
— сорти, отримані на основі «лука причесночного» (Allium ampeloprasum var. Babingtonii). Їх головки дрібніші, в суцвіттях утворюються бульбочки, а біля основи цибулини — невелика кількість діток. Розмножуються бульбочками і вегетативно;
— сорти, отримані на основі «лука виноградного» (Allium ampeloprasum var. Ampeloprasum). Головки у них величезні, масою 300-500 г. На відміну від звичайного часника, у сортів цього виду Рокамболя «дітки» формується на коренях і під покривними лусками, а не у суцвітті.
Далі мова піде про Рокамболь на основі «лука виноградного» (Allium ampeloprasum var. Ampeloprasum) — саме такий сорт вирощуємо ми (Часникова Ферма).
Опис сорту
Рокамболь — рослина багаторічна, що відноситься до сімейства лілових. Його надземна частина дуже схожа на звичайний «лук-порей», так як він є гібридом цибулі та часнику.
Головні особливості:
- У їжу годяться головки, як першого, так і другого року.
- Перволітки хоч і маленькі, але на смак нічим непоступаються дворічним рослинам.
- Середня врожайність — 3 кг з 1 кв. м.
- Культура на першому році життя утворює великі цибулини, що складаються з одного зубця. Їх вага — 45-50 гр. Якщо клімат досить теплий, то на другому році життя культура дає цибулину набагато більше колишньої з вагою одного зубка до 80 гр.
- Це теплолюбна культура, при сприятливих обставинах цибулина виростає до 500 гр
Опис культури:
- Стовбур. Товстий, великої щільності. Висота 80-120 см — залежить від родючості грунту.
- Листя. Щільні і широкі, блідо-зеленого кольору, з сріблястим воскоподібні нальотом. На стеблі — 6-9 листків довжиною 30-60 см і шириною 3-6 см. Листові пластини плоскі, з поздовжніми смугами, загострені до верхівки. Листя має по центру невеликий згин.
- Суцвіття. Великі, привабливі — рослина часто використовують в якості декоративного. Суцвіття кулясте, зібране з маленьких фіолетових квіток. Насіння в суцвіттях не буває.
- Цибулина. На третій рік в ній зазвичай від 4 до 6 зубчиків. Діаметр головки — 6-10 см. Довжина однієї дольки може досягати 15 см.
Цвіте “лукочеснок” в липні. У рослини з’являється квітконосна стрілка довжиною до одного метра. У дворічного часнику на денці формуються столони з цибулинами-дітками. Вони мають жовто-коричневе лушпиння, на відміну від білої великої цибулини. Якщо столони малої довжини, то дітки щільно притиснуті до зубчиків і прикриті білим лушпинням материнської цибулини.
Розповсюдження
Рокамболь найчастіше зустрічається в Європі — на півдні та заході. Інші регіони зростання — Крим, Кавказ, Середня Азія. Дуже популярний на Сході — тут його здавна використовують при приготуванні страв та цілющих зілль. Гігантський часник популярний в Сибіру, а ось на городах середньої смуги його зустрінеш не часто. І дарма — цей овоч смачний, корисний і продуктивний.
Цінність і користь.
Зелень і цибулина часнику-гіганта має багатий мінеральний і вітамінний склад. У смаку Рокамболя гармонійно поєднуються нотки цибулі і часнику. Лукочеснок не дає характерного часникового запаху після вживання. У ньому багато вітамінів А, С, Е. Овоч багатий каротином і залізом. Він містить антисептики і ефірні масла. Енергетична цінність — 150 ккал в 100 гр.
Користь Рокамболя:
- діє як природний антибіотик;
- тонізує судини, розширює їх, робить більш еластичними, покращує кровотік;
- запобігає утворенню тромбів;
- знижує вміст шкідливого холестерину;
- покращує роботу травної системи;
- зміцнює імунітет;
- відновлює ослаблений організм;
- очищає організм від токсинів;
- покращує апетит, активізує вироблення шлункового соку;
- зміцнює ясна;
- зміцнює волосся і сприяє їх росту — при зовнішньому застосуванні;
- позбавляє від закладеності носа — завдяки виділеним ефірним оліям.
- Рокамболь, допомагаючи при різних захворюваннях, не може бути головним лікарським засобом. Через гостроту, вживають цей овоч помірно.
Можливі побічні ефекти:
- головний біль;
- погіршення зору;
- діарея;
- шкірні роздратування;
- спазми судин.
Протипоказанння:
- дітям до 3-х років;
- вагітним;
- людям із захворюваннями нирок, шлунка, жовчного міхура;
- при внутрішніх кровотечах.
Грунт
В умовах середньої смуги і в більш північних регіонах Рокамболь висаджують на ділянках, освітлюваних сонцем протягом усього світлового дня. Через затінення зменшується кількість зубчиків в голівці, з’являються захворювання.
Особливості підготовки ділянки під посадку Рокамболя:
- Кращий варіант — нейтральні грунти. Якщо грунти кислі, їх неактивують під час осіннього перекопування.
- Під перекопування в грунт вносять перегній або компост — 5-6 кг на 1 кв. м, деревну золу (500 г) і кісткову муку (150-200 г).
- Грунт на грядках розпушують вглиб на 20-25 см. Хороші врожаї гігантський часник дає на високих грядках.
- Культура вимоглива до попередників. Віддає перевагу бобові та баштанні культури, капусту, огірки. Небажані попередники — часник, цибулю і картоплю, так як шкідники, що залишаються в грунті після них, будуть активно атакувати Рокамболь.
Посадковий матеріал
Для посадки готують дітки, зубці або цибулини-однолітки. Зазвичай на одній цибулині виростає до 15 діток. Посадковий матеріал поміщають на місяць в холодильник. Після гарту матеріал знезаражують — зубки поміщають в розчин марганцівки на 20 хвилин. Також для знезараження можна використати спеціалізовані засоби типу — Фундазол в комбінації з стимуляторами Вимпел 2, Радіфарм або інші аналогічні по складу діючих речовин.
Покрокова інструкція посадки
Схема посадки в залежності від вибору посадкового матеріалу — в таблиці 1. Грядку після посадки посипають мульчою — наприклад, соломою або тирсою. Мульчування захищає часник від низьких температур і зберігає вологу. До прибирання озимий Рокамболь готовий в першій половині серпня. Готуючи грядки, борозни роблять більш глибокі, ніж при весняній посадці. На дно грядок укладають 6-8 см перегною.
Таблиця 1
Як доглядати?
Рокамболь не тільки схожий на часник зовнішнім виглядом, але і агротехнікою. Нічого особливого в вирощуванні лукочасника немає. Догляд за культурою зводиться до поливу, підживлення і розпушування. Завдання овочівників — виростити великі і смачні цибулини, а для цього потрібні добрива.
Рекомендовані підгодівлі:
- Відразу після появи сходів — азотні добрива. Наприклад, аміачна селітра — 10-20 г на 1 кв. м.
- Коли сформуються 4 листочка. Пташиний послід (1 склянка) і сечовину (1 ст. Л.) Розчиняють у відрі води (10 л). На 1 кв. м вносять 3 л такої суміші.
- Через 2-3 тижні після другої підгодівлі посадку удобрюють розчином нітрофоски. 2 ст. л. розводять у відрі води — така кількість вноситься на 1 кв. м.
- Під час зав’язування — фосфорно-калійними добривами. Для цієї мети підійде розчин деревної золи — 1 стакан розводять в 10 л. На 1 кв. м площі вносять 5 л розчину.
Полив
Рокамболь любить вологу. У поливах особливо потребує молодняк. Завдяки рясному зволоженню, культура формує об’ємисту цибулину. Грядки поливають 1-2 рази в тиждень. Частота поливів залежить від погодних умов. Якщо похмуро — вистачить одного поливу на тиждень. Кращий спосіб зрошення даної культури — крапельний.
Культивація
Культивація і розпушування — обов’язкові заходи при вирощуванні Рокамболя. Грунт розпушують, як тільки вилізуть сходи. Роблять це обережно, намагаючись не пошкодити тендітні паростки і їх коріння. Завдяки розпушування грунт збагачується киснем, необхідним для коренів, а заодно усуваються бур’яни. Розпушують грунт після опадів або поливу, причому не тільки міжряддя, а й безпосередньо біля шийок рослин.
————————————————-
Квіткові стрілки видаляють — це сприяє збільшенню маси цибулини. Насіння в суцвітті всеодно немає.
————————————————-
Як розмножується Рокамболь?
Рокамболь розмножують дітками, що утворюються внизу дворічної цибулини. З діток виростуть однозубки. Розмір цибулин залежить від посадкового матеріалу. Якщо посадити зубець з головки, то виходить часник масою 250-300 гр, якщо велика однозубка — 300-600 гр.
Хвороби, шкідники та профілактика
Часникоцибуля уражається звичайними хворобами і шкідниками цибулі і часнику:
- Фузаріозом. Він особливо часто вражає ділянки, на яких попередник — картопля. Якщо з’являється фузаріоз, хворі рослини прибирають, і не висаджують на цьому місці Рокамболь 3-4 роки.
- Білою гниллю. Для профілактики гнилі кислі грунти вапнують, знижуючи дози азотних добрив.
- Іржею. Профілактика аналогічна фузаріозу.
- Лушпиння міллю, лушпиння мухою, нематодами, кореневих кліщем, трипсами. Методи боротьби з хворобами і шкідниками — в таблиці 2.
Таблиця 2
Збір та зберігання урожаю
Збирання гігантського часника починають, коли нижні листки висихають, а верхні жовтіють — відбувається це в середині-кінці липня.
Особливості зберігання:
- Зібраний часник вяжуть пучками і висушують, підвісивши вниз головками.
- Очищають від грунту, листя обрізають — залишаючи невеликий хвостик, і закладають на зберігання.
- Зберігають часникоцибулю в сухому приміщенні при температурі 8-13 ° С.
- Лежкість у Рокамболя хороша — якщо забезпечити йому належні умови, він зберігає товарні якості до лютого, а потім починає проростати.
——————————————————-
У Рокамболя в їжу йдуть не тільки однорічні цибулини і дворічні головки та молоде листя — їх їдять свіжими, сушеними, солоними і маринованими. Часникоцибуля знаходить широке застосування в кулінарії.
——————————————————-
Отримавши інформацію по вирощуванню – Ви сміливо можете замовити часник Рокамболь та вирощувати гігантський часник на свому городі.
Відеокаталог інших сортів часника.