Купити часник на посадку сорт Тянь-Шанський 09642332

Часник сорт “Тянь-Шанський”

Рідкісний крупнозубковий сорт озимого часнику. Стрілкуючий.
походження: СССР, Краснодарська овочево-дослідна станція.
вегетаційний період: 110 днів, середнього терміну дозрівання.
колір: фіолетово-ліловий, коричневий, жилкуватий.
вага: 80-120 гр.
практична урожайність:
стандарт 1 до 6,9± / інтенсив 1 до 7,5±

замовити

назад до Каталогу

часник сорт Тянь-Шанський

——————–

У серпні більшість огородників замислюються про вибір сорту часнику для посадки під зиму. Особливо актуальним є питання про розмноження нового сорту тим, у кого за останні 4-5 років часник виродився. Накопичення в зубках вірусів і бактерій призводить до здрібніння і дає дрібні головки, незважаючи на всі старання. Отже, який обрати часник на посадку?

На майбутній урожай культури безпосередньо впливає не тільки дотримання правил агротехніки а й якість посадкового матеріалу.
Ось чудовий варіант – рідкісний крупнозубковий сорт озимого часнику Тянь-Шанський 320. Він відноситься до стрілуючих, пізньостиглих і характеризується як для озимих хорошою лежкістю. Средньогострий смак, соковита біла м’якоть і насичений ефірними маслами аромат дозволяє використовувати цей сорт в літньо-осінніх заготовках. Консервація, заправка салатів, засолювання, маринування овочів і грибів. Так і в щоденних кулінарних цілях.

 

——————–

Морфологічні особливості часника сорту Тянь-Шанський

Вегетативний період становить близько 110 днів з моменту появи масових весняних сходів. Овочівники стверджують. З озимих сортів долежати до середини січня без втрат може тільки Тянь-Шанський 320. Зазвичай сорт повністю дозріває до 15-20 липня. (Залежить від погоди поточного сезону і кліматичних особливостей вашого регіону).

Пряме листя з малим восковим нальотом досягають у висоту до 65-80 см і мають ширину близько 4 см. див Відео. Висота квітконосних стрілок досягає 1,35 м. На кулеподібному суцвітті визріває до 100 бульбочок, овальної форми, рожево-коричневого кольору, іноді з фіолетовим відтінком, перемішаних з невеликою кількістю  квіточок. Повітряні цибулинки вважаються прекрасним посадковим матеріалом для розмноження і оновлення сорту.

Округло-плоскі цибулини, щільні, з покривною лускою без ознак розтріскування, мають середню вагу 85-90 гр. Окремі екземпляри Тянь-Шанського сорти досягають 120 гр і виграють у порівнянні з іншими зимовими видами культури. Кількість зубків в головці від 5 до 10, вага кожного від 8 до 15 гр, покриття щільно-шкірне фіолетово-бежевого, коричневого або чисто бузкового відтінку. Всі зубки приблизно рівні за величиною, широкі і укрупнені.

Основні переваги сорту Тянь-Шанський:

  • Висока лежкість.
  • Зимостійкість.
  • Стійкість до хвороб культури.
  • Велика величина зубків, навіть в разі загущених (ущільнених) посадок.
  • Можливість розмноження повітряними цибулинами, що захищає сорт від виродження.
  • Висока врожайність 1 до 5,3, 1 до 6 (це від 3 до 4 кг з кожного кв. метра грядок або до 320 кг з сотки).

Сорт селекціонований на Краснодарській овочево-дослідій станції і районований по Херсонській та Запорізькій областях України. В даний час Тянь-Шанський з успіхом вирощується в південних регіонах Білорусі, Росії, України.

Рекомендації по розмноженню часника Тянь-Шанський

При розмноженні повітряними цибулинами повноцінна головка визріває на третій рік. У перший рік виходять дрібні однозубки, розміром з квасолю. На другий рік сорт дає великі однозубки завбільшки з волоський горіх. І тільки на третій рік визріває велика головка. З вирощеного таким способом посадкового матеріалу гарантована висока врожайність протягом наступних 3-4 років. Саме такий спосіб дає заявлену урожайність до 400 кг з сотки. Але потребує великих затрат часу на підготовку посівного матеріалу. 

Посадку Тянь-Шанського часнику зазвичай проводять з середини жовтня і до початку листопада. Однак слід орієнтуватися на погоду і прогнози. Слід планувати посів так, щоб до настання перших ґрунтових заморозків у зубків залишалося близько 3 тижнів на пробудження, укорінення і підготовку до періоду спокою.

Для профілактики хвороб досвідчені городники перед посівними роботами замочують зубки в розчині мідного купоросу (1%) на півтори години. Підійде також розчин звичайної марганцівки (1%). Повітряні цибулинки (бульбочки) дезінфекції не підлягають. Завдяки морфологічним особливостям часнику, їх хвороботворні мікроорганізми (бактерії, віруси, грибки) не пошкоджують.

Де купити часник на посадку, сорт Тянь-Шанський ?

Даний сорт часника є рідкісним та малопоширеним в Україні хоча початково був розповсюджений на півдні та Криму. Тянь-Шанський виграє по якості у більшості розповсюждених сортів.  Замовити даний сорт можна в нашої ферми, також наших партнерів та клієнтів.

—————-

Вирощуйте хороший часник та насолоджуйтесь «королем прянощів» і гострою приправою до їжі цілий рік!

—————-

замовити

назад до Каталогу

Posted in .