Купити часник на посадку сорт Харківський фіолетовий Часникова Ферма 0969642332

Часник сорт “Харківський Фіолетовий”

Озимий. Стрілкуючий. Середньостиглий.
походження: Інститут овочівництва і баштанництва УААН
вегетаційний період: 110-115 днів
колір: Покривні луски світло-фіолетового та темно-фіолетового забарвлення. Листочки темно-зелені, восковий наліт середній.
вага: 40-90 грам
практична урожайність:
стандарт 1 до 4,7± / інтенсив 1 до 5,2± (для насіння використовуєм Ф_4)
як рахувалась урожайність
смак: дуже гострий

замовити

назад до Каталогу

Знайти та обрати часник на посадку – таке завдання постає перед огородником в осінній посадковий період.
Одним із варіантів є Часник сорт Харківський Фіолетовий. див. Відео


зміст

1. Опис овоча
2. Особливості висадки
3. Рекомендації
4. Терміни посадки і збору

Сорт часнику Харківський фіолетовий вперше був отриманий в українському інституті овочівництва і баштанництва. Це озимий вид, покривні луски мають м’який фіолетовий відтінок. Вага цибулини приблизно від 40 до 90 гр. Число зубчиків в цибулинці — 4-6. Показник врожаю — до 10-12 т з одного гектара (до 100-120 кг з сотки). При щільності 17,5 кг насіння (фракція 4). Сорт досить стійкий до захворювань.

———————

Часник — один з найдавніших оброблюваних рослин, яке в силу своїх смакових і цілющих переваг застосовується в свіжому вигляді: їдять незрілі листя, повітряні цибулинки, стрілки і цибулини. Часник прекрасно зберігається. Рослина застосовується в переробній галузі та медичних цілях.

———————

Опис

Це середньостиглий сорт — вегетативний період 110-115 днів. Цибулина округло-сплюснута, витягнута вгору, звичайної щільності. Листочки мають темно-зелений колір, середній восковий наліт.

Спелый чеснок

Свіжозібраний часник сорту Харківський Фіолетовий зовнішні луски має білястого кольору з яскравими фіолетовими вкрапленнями. Опис зовнішнього вигляду овоча змінюється в процесі висихання луски: вона стає матовою, фіолетові прожилки розширюються.

Довжина стебла часнику становить 60-80 см. Як правило, утворюється 8-10 листочків. Стрілка досягає висоти приблизно 90-130 см.

Особливості посадки

Гряди готують заздалегідь, за 1-2 тижні до посадки, відбирають найбільш великі часникові цибулинки. Розбивка на зубки робиться відразу перед висадкою, тверде денце необхідно обов’язково зняти. На глибину посадки впливає вид грунту і величина зубків. Відстань від вершини зубчика до поверхні грунту має становити 4-5 см. Більш висока посадка загрожує замерзанням цибулин.

Досить слабка система коренів вимагає високородючих грунту. Часник висаджують в грунтах суглинистого і супіщаного типу, багатих органічними речовинами. Грунт повинен володіти хорошими вологоутримуючими показниками, найкраща реакція розчину грунту рН становить 6,5-7,9.

Особливість часнику полягає в його розмноженні вегетативним методом, тобто формування нової рослини відбувається з батьківської частини. Як матеріал для посадки береться зубок, однозубка або повітряні бульбочки (цибулинки). Часник важко і дуже тривалий період звикає до зміни умов вирощування, тобто для нього характерна виражене зональне поширення.

Посадка за допомогою повітряних бульбочок має деякі переваги:

такий спосіб дає можливість скоротити витрати на посадковий матеріал, адже для посіву потрібно відібрати лише кілька стрілок.
Варто відзначити – за стандартного догляду,  при надмірно частому розмноженні часниковою культури виключно за допомогою зубчиків в рослинах починають розвиватися всілякі захворювання, часник поступово вироджується.
Однак, якщо для посадки проводити добір кращих зубчиків – то такий підхід не є гіршим за використання повітряних бульбочок у розмноженні. І як перевага добором можна добитись кращих показників здоровя та сортових ознак для Харківського Фіолетового.

Щоб гарантовано недопустити виникнення хвороб, необхідно проводити перевірку, добір матеріалу для посадки, здійснювати його обробку в дезінфікуючих розчинах і ретельно висушувати урожай перед його відправкою на зберігання.

Рекомендації

Часник оптимальніше розміщувати слідом за бобовими, гарбузовим, капустою, ранньої зеленню. Не потрібно садити часник після картоплі, цибулі, помідорів, так як вони страждають такими ж хворобами і мають схожих шкідників.

Негативно позначається посадка по новому гною. Часник забороняється розміщувати в низинах, де при відлизі накопичується тала вода, на піднесених територіях, де в мороз хуртовина роздуває сніговий покрив і рослина може загинути.

Фосфор і калій вносяться під головну обробку грунту. Азотні добрива додають навесні, коли зійде молоді паростки. Дуже корисна суміш мікродобрив або замочування зубчиків в розчині з суміші мікроелементів і фунгіцидних протруйників. Замочування перед посівом на 12 годин повітряних цибулинок в гумінових добрив покращує показник врожаю на 20-30% і підвищує ймовірність сходів приблизно в 2 рази.

Терміни посадки и збір

У будь-якому регіоні є свій типовий стандартний період посадки озимого часнику:

  • західні та південні території — третя декада жовтня;
  • східні і північні області — друга декада вересня;
  • центральні райони — період з третьої декади вересня до початку жовтня.
    У зимовий період цибулини повинні входити у вигляді проростків розміру 0,7-1,5 см. Інтервал посадки збігається з періодом, коли ґрунтова температура знижується до 10-12 ° С.

Збирання врожаю часнику проводять в суху погоду з яскравим сонцем при майже повному пожовтінні нижніх листочків. Потім часник залишають досушуватися на яскравому сонці. У процесі сортування часник чистять від землі, зрізають коріння, стебло, позбавляються від пошкоджених і гнилих цибулинок.

Овоч використовується в часниковому соусі, настоянках, додається в різні страви і служить хорошою профілактикою простих захворювань.

Купити часник на посадку сорт Харківський Фіолетовий можна в нашої ферми.

Posted in .